Зимовий Перемишль: красиве польське містечко на кордоні з Україною

Пропонуємо вам відправитися в невеликий тур вихідного дня: відвідати невеличке польське містечко Перемишль, що розташовується неподалік українського кордону.

Що подивитись у Перемишлі?

У польському містечку Перемишль проживає близько 600 тисяч людей, серед них українців налічується близько 5 тисяч. Тому часто можна почути українську мову серед наших людей. Також Перемишль – це пункт пересадки українців на потяги в різних напрямках Польщі, куди наші громадяни їдуть працювати. У місті є кілька церковних парафій, українська школа імені Маркіяна Шашкевича та Народний дім. Також у Перемишлі кожен рік проводять Фестиваль української культури та інші заходи.

За історією, протягом 20 століття Перемишль три рази ставав українським. Зокрема, у 1939-1940 роках Перемишль з околицями входив до складу Української РСР. Ця земля приблизно до середини 20 століття була частиною цілої етнічної території «від Сяну до Дону». Саме такі слова містила одна з версій гімну України, який склав український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський. Після декількох редакцій рядка «від Сяну до Дону» вирішили прибрати, адже Сян тепер знаходиться на території Польщі, а Дон – на території Росії.

Перемишль можна обійти за день. Міські вузькі вулички, що вимощені бруківкою нагадують історичні часи міста. У місті існують чимало православних та католицьких храмів, а також синагоги. Є готичний кафедральний собор XV століття, у XVIII столітті його реконструювали. Неподалік нього можна знайти давні костьоли кармеліток реформаторів і францисканців. Гуляючи по Ринковій площі можна помітити особливо красиві кам’яні будинки XV-XVI століття.

Часто туристи приїжджають у місто, щоб відвідати замок Казимира Великого, який був зведений в далекому XIV столітті і перебудований в XVII столітті. Можна піднятись на вежу і побачити мальовничу панораму, яка відривається на місто.

Є в Перемишлі і досить незвичайний музей – Музей дзвонів та люльок. Він розташований у мальовничій Годинникової вежі XVII століття. Експозиція включає виставку дзвонів, сучасних колисок. Тут можуть розповісти про те, як створювалися дзвони. За словами гідів, з середньовіччя технологія їх виготовлення практично не змінилася. Є тут і експозиція про дзвонів, які колись використовували на суднах. Зокрема, є десяток дзвонів з військових і вантажних кораблів, що належали польському флоту. Перемишль увійшов в історію, крім усього, і як центр по створенню дерев’яних трубок з середини XIX століття.

До Перемишля можна приїжджати не лише із туристичними цілями, але й за шопінгом. Тут брендовий одяг в магазинах набагато дешевий, ніж в Україні. І продукти харчування також.

Як добратись до Перемишля?

  1. Потягом Київ-Львів-Перемишль

Зі Львова до Перемишля квиток на потяг у другому класі складає 250 гривень. Час в дорозі складає 2 години. Головна перевага – це відсутність черги на кордоні, документи у вас будуть перевіряти під час руху поїзда. З Перемишля можна відправитись в інші польські міста Жешув (Ряшів), а звідти до Варшави. Можна їхати прямим потягом зі Києва. Він зупиняється у Коростені, Хмельницьку, Вінниці та в Тернополі. Час в дорозі складе 7-9 годин.

  1. Автобусом

Зі Львова чимало автобусів міжнародного напрямку їдуть через Перемишль. Вартість квитка складе 400 гривень. Однак варто знати, що автобус може простояти близько 4-6 годин на кордоні, а інколи й довше. Все залежить від польських прикордонників.

Також можна сісти на автобус Львів-Шегині (Шегині – це українське містечко, що поруч розташовується з українсько-польським кордоном) та вийти в місті, а далі самостійно пішим ходом спробувати перейти кордон. Майте на увазі, що тут вас очікуватимуть довжелезні черги на відкритому повітрі по декілька годин. Вартість квитка на автобус Львів-Шегині складає 65 гривень. Автобуси що години відправляються з Автостанції «Західна» (вул.Городоцька, 359).

Перейшовши піший кордон ви потрапите до маленького польського містечка Медика. Неподалік кордону, біля місцевого ринку, розташовується автобусна зупинка, звідтам можна сісти на прямий автобус №9 до Перемишля. Вартість квитка 4 злотих (приблизно 25 гривень).

  1. Електричкою+автобусом

Зі Львова від приміського вокзалу, що неподалік Головного вокзалу в 5 хвилинах ходьби, можна відправитись електричкою, що курсує за напрямком Львів-Мостиська2-Держкордон. Електричка їздить двічі на день. Зі Львова відправляється о 05.41 годині та о 17.50 годині. Час в дорозі складає дві години. Перевірити графік курсування можна на сайті: railway.lviv.ua (розклад). Від кінцевої залізничної зупинки до пішого переходу кордону 2 км. Можна під’їхати мікроавтобусом, що приїжджає до кожного прибуття електрички. Вартість проїзду – 7 гривень. Від залізничної зупинки до кордону можна перейтись пішки, це займе 20 хвилин. Щоб перейти піший кордон доведеться постояти декілька годин в черзі. Зауважимо, що найбільше людей у суботу, найменше у неділю і по вечорам. А далі після переходу кордону, сідаєте на міський автобус і прямуєте у Перемишль.

Вартість поїздки:

  1. Потяг Київ-Перемишль = 650-700 грн (другий клас потяга Інтерсіті+);
  2. Автобуси Львів-Шегині 65 гривень + Медика-Перемишль 4 злотих (25 гривень) = 90 грн;
  3. Електричка Львів-Деркордон 40 гривень + Медика-Перемишль 25 гривень = 72 грн.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*