Туристичний візит у карликове князівство Європи

Ця мальовнича, одна з найменших держав у світі країна Андорра, затиснута Піренеями між Іспанією і Францією і дістатися до неї можна тільки по суші, і крім особистого (орендованого) автотранспорту, це можна зробити тільки на автобусах. До столиці князівства від іспанської Барселони їхати три години.

Андорра – не даремно називають карликовою державою, бо займає всього 468 км². Більшу частину Князівства займають гори, дуже м’який природний клімат створює цілий рік хорошу погоду. Взимку температура не опускається нижче -4 градусів, а влітку не буває вище 30 градусів. Нечисленні поселення розкинулися в мальовничих і родючих долинах, а гірські річки та озера з чистою водою в достатку представлені рибою. У літній сезон, який триває з травня по кінець жовтня, гірськолижні траси закриті і недоступні. Але рясне танення снігів і льодовиків, яке починається з квітня і закінчується тільки в липні, наповнює озера і гірські річки водою настільки, що навіть маленькі струмочки перетворюються в вируючі річки.

У столицю Андорри ми вирушили у березні. З місцевому автовокзалу Барселони вранці сіли на автобус. Акційні квитки придбані через Інтернет заздалегідь обійшлись нам в 38 євро (1025 грн). Зазвичай квиток в один кінець лише коштує близько 28 євро.

Місцевий перевізник Alsa пасажирам запропонував свіжу пресу та WI-FI. Щоправда, Інтернет погано працював. Та й на сайті писало, що в салоні автобуса є розетки. Але їх не було. 

З вікна автобуса можна було споглядати живописні, хвилясті гірські дороги, кам’яні будиночки серед гір. Зі сторони Іспанії при  в’їзді в Андорру стоїть контрольний прикордонний пункт, де, кажуть, інколи можуть перевірити документи пасажирів та транспорт.

Коли ми в’їжджали і виїжджали нас ніхто не перевіряв жодні документи. 

Андорра – одна з найменших держав у світі, тому об’їхати її на машині вздовж і впоперек можна всього лише за кілька годин. Зазвичай люди навіть не хочуть дивитися цю країну. Але саме за рахунок туризму ця країна має найуспішнішу економіку в світі!

Прибувши на автовокзал столиці Андорра-ла-Велья ми пішим ходом вирушили на прогулянку уздовж річки, яка називається Валіра. Ця річка дуже вузька і не глибока.

Красиво споглядали, як уздовж річки зацвіли сакури! 

Поряд з чудовими гірськими пейзажами, найчистішим повітрям і прозорими озерами Андорра може похвалитися розмаїттям цікавих місць, які очікують допитливих туристів. Тут розташований найвідоміший гірськолижний курорт. 

У столиці князівства Андорра-ла-Велья варті уваги резиденція нинішнього Уряду Будинок Долин, церква дороманского періоду Санта Колома, точна дата зведення споруди невідома, проте як діюча церква вона вже згадується в документах 1040 року і Храм покровительки Андорри Святої Діви Мерітчель.

На одній із місцевих площ розташовується скульптура «Благородство часу» Сальвадора Далі «Годинник, що тане», який був подарований князівству довіреною особою Сальвадора Далі.

Історичний центр столиці князівства вражає, бо тут збереглися пам’ятники романської архітектури і стилю бароко. Прогулюючись по Старому місті, можна натрапити на колишню будівлю Парламенту – Casa de la Vall знаходиться фортеця, побудована в 1580 році повністю з необробленого каменю. Спочатку будівля належала багатій андоррской сім’ї Бускетс. Це замок-фортеця феодальної епохи, побудований в стилі сільської каталонської архітектури. Будівля з вежами, зубчастими стінами і сталевими гратами на вікнах представляє велику культурно-історичну цінність. На сьогоднішній день в комплексі Каса де ла Валле знаходиться музей, а в Залі ради іноді засідає парламент Андорри. Над входом в особняк розташований герб князівства: на гербі зображено митра і посох єпископа Урхельского і два бика, що символізують спільне управління Франції і Іспанії, червоні смуги на жовтому тлі – кольору Каталонії і Беарна. Девіз, написаний на гербовому щиті переводиться як: «Разом ми сильніші!».

У місті звідусіль височіє цікава будівля – це термальний центр SPA Кальдеа (Caldea), де можна насолодитися чудодійними властивостями води (в стані від пара до снігу). 

Гуляючи можна помітити, як зроблені комфортні вулички, широкі торгові вулиці з безліччю магазинами і чудові весняні міські ландшафти, де можна сфотографувати квітучі дерева на тлі сніжних вершин.

Перед від’їздом з міста вдалось відвідати площу Пласа дель Побла. Вони розташована на даху адміністративної будівлі уряду Андорри. Поруч з будівлею є ліфт, який веде прямо до парковки на вулиці Carrer del Prat de la Creu. Тут знаходяться скульптура селян, танцюючих народний танець контрапас.

А ще на площі розташована робота Antonio Tenreiro під назвою “Homenatge a l’immigrant”. Скульптор, який сам є емігрантом, присвятив її всім тим, хто в пошуках кращого життя іммігрував в різні роки в Андорру.

Варто відзначити, що за статистикою Андорра займає одне із перших місць в світі за середньою тривалістю життя серед чоловіків і жінок – вона дорівнювала 84 років!

Світлини з казкової весняної Андорри:

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*