Cтало відомо список країн, після повернення з яких не потрібна самоізоляція

З 15 червня запроваджено адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців і громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни діляться на 2 зони, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення.

«З «червоної зони» (де показник більший, ніж 40 активних випадків на 100 тис населення), люди будуть відправлятись на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону. З «зеленої зони» (де показник менший, ніж 40) – матимуть змогу не проходити самоізоляцію», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Для прийняття рішення про самоізоляцію/обсервацію осіб буде розглядатися країна звідки прибуває людина та країна, громадянином якої вона є.

В той же час, якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має підтверджувальні документи, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», буде розглядатися тільки країна відправлення.

Обов’язковою умовою для іноземців буде наявність полісу медичного страхування на випадок захворювання COVID-19.

До країн зеленої зони потрапили: Польща, Єгипет, Туреччина, Румунія, Чехія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Ірландія, Естонія, Греція, Албанія, Кіпр, Латвія, Фінляндія, Литва, Угорщина, Данія, Німеччина, Сербія, Монако, Люксембург, Норвегія, Австрія, Швейцарія, Грузія, Словаччина, Словенія, Ісландія, Хорватія, Чорногорія, Ізраїль, Індія, Індонезія, Малайзія, Таїланд та багато інших.

Країни червоної зониІталія, Мальта, Франція, Молдова, Португалія, Іспанія, Росія, Нідерланди, Білорусь, Бельгія, США, Великобританія, Швеція та інші.

Повний список країн червоної та зеленої зони станом на 14 червня 2020 року від МОЗ (pdf)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*