На Золочівщині відбулись скорботні заходи у Гуті Пеняцькій

У неділю, 28 лютого 2021 року, біля Меморіалу жертвам цивільного населення загиблих під час Другої світової війни у 1944 році у Гуті Пеняцькій на Підкамінщині відбулись скорботні заходи.

Публічний релігійний захід, а саме богослужіння з поминальними заходами відбулися на території колишнього села Гута Пеняцька розташованого на території Підкамінської селищної ради Золочівського району Львівської області.
І з української, і з польської сторони – приїхали вшанувати пам’ять невинних жертв війни. Історія – складна. Потрібно робити правильні висновки, щоб ми могли бути сильними та дружніми народами. Як польський народ, так і український, багато натерпілись в часи Другої світової війни. Зараз кожен на своєму місці повинен зробити все, що від нас залежить, аби ми ніколи більше не мали приводів для вшановування невинних жертв.
У межах заходів відбулося покладання квітів та громадське віче.
Довідка
28 лютого 1944 року у селі Гута Пеняцька, в результаті каральної операції, німецькі окупанти знищили все село (172 господарства) і вбили всіх мешканців (за різними оцінками, від 500 до 800 осіб, включно з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів утекти. Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП). Причиною каральної акції були втрати нацистів через активну діяльність в цьому регіоні радянського партизанського загону.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*